Вадим Кудрявцев: “Мене називають камікадзе, бо розведення корів - це не стільки бізнес, скільки соціально орієнтована праця.

 

18 листопада — День працівників сільського господарства. Вітаємо партнерів! Маріупольський молокозавод і агрогосподарства Приазов'я об'єднує єдина мета: від села і до столу забезпечити людей смачною, якісною і корисною для здоров'я продукцією. Напередодні свята аграріїв публікуємо інтерв’ю Вадима Кудрявцева, керівника племінного агрогосподарства “Малинівка”, надійного партнера Маріупольського молокозаводу.

З цієї великої ферми молокозавод щодня отримує найсвіжіше коров’яче молоко вищого і першого сорту, до 10 тонн на добу. 600 голів дойного стада, 700 - молодняка, все поголів'я чиповане, знаходиться під постійним ветеринарним контролем. Процес доїння корів - автоматизований, що виключає контакт з сировиною. Поголів'я червоної степової і голштинської молочної породи дають до 11 тонн молока на добу. Хазяйський підхід дозволяє отримувати до 38 літрів молока з однієї корови.

Вадим Віталійович очолив агрогосподарство 11 років тому і за короткий термін зумів вивести його в прибуткове, успішно розвиваючи молочне тваринництво. І це на тлі того, що останнім часом більшість сільгосппідприємств відмовляються утримувати велику рогату худобу.

У Нікольському районі два підприємства, які займаються розведенням молочних корів. Це “Нова Нива” та “Малинівка”. Нас називають камікадзе. На сьогоднішній день це не стільки бізнес, скільки соціально орієнтована праця. Почнемо з того, що Малинівка племінною справою займається іще з часів другої світової війни. Селекційна робота проводиться на базі червоної степної породи худоби. Цю породу вивели німці-колоністи, які прийшли до України. Вона їла солому та давала молоко, але продуктивність в неї була низька. На базі цієї породи ми вже більше 10 років створюємо українську червону молочну породу корів. У нашій справі допомагає селекційний інститут. Професор Полупан періодично приїжджає та консультує нас.

Сьогодні у "Малинівці" вільно виробляємо 7000 літрів молока на корову на рік. Крім того, у нас в наявності 52 племінні голови, ефективність яких складає від 7500-9000 літрів молока щорічно на кожну. Це 38 літрів молока на день”, - розповідає Вадим Віталійович.

За один день ферма виробляє 11 000 тонн молока. Та все це завдяки ретельно підібраному корму. За допомогою проведення систематичних досліджень зоотехнік корегує раціон тварин. У ньому повинно міститься багато компонентів, які необхідні для нормальної життєдіяльності корів та для утримання жирності молока на конкурентному рівні. До складу коров'ячого молока входять близько 50 різних мікро- і макроелементів. Але справа не тільки у високій концентрації поживних речовин, але і в гармонійному їх поєднанні, завдяки якому молоко добре засвоюється організмом. Однією з основних завдань постачальників є збереження якості для подальшої переробки.

Ми прагнемо, щоб наші корови жили 8, 9 лактацій. У зв’язку із тим, що ми племінне підприємство, нам потрібно, щоб корова дала максимум телят. Тому і годування та утримання ми плануємо так, щоб тварина жила. А годування - це якісні корма. Привезених кормів ми не маємо. Усі вони нашого власного виробництва. Тому у нас свої злакові, бобові. Кукурудза на силос. У нас немає генно-модифікованих кормів”, - ділиться Вадим Кудрявцев.

«Малинівка» займається не тільки тваринництвом - господарство є насіннєвим репродуктором першої категорії, постійно в числі лідерів по врожайності ячменю і пшениці в Нікольському районі.

Маріупольський молокозавод знаходиться найближче до Малинівки, лише 20 кілометрів. Тому нам дуже зручно працювати із цім підприємством, у зв’язку з тим, що молоко до них надходить абсолютно свіжим. Ми плануємо переходити на більш прогресивні проекти. Зараз здаємо молоко першого та вищого сорту але наступним кроком є виробництво молока екстра класу. Це вже більш сучасні технології виробництва”, - ділиться планами аграрій.

Фахівці лабораторії Маріупольського молокозаводу регулярно виїжджають з перевіркою якості сировини в фермерські господарства. Живе, натуральне молоко привозять своїм спеціалізованим транспортом. Після надходження молока на завод, воно також проходить перевірку і в лабораторії молокозаводу. У цехах з закритим типом виробництва молоко перетворюється в корисні і смачні молочні продути - кефір, ряжанку, йогурти, сметану, сири, десерти і вершкове масло.

Нажаль, людей переконали, що молоком в Приазов’ї ніхто не займається, а все молоко завезене або сухе. Та ви сьогодні приїхали і побачили, що поряд з Маріуполем є господарства, які виробляють більше 10 тон коров’ячого молока на добу. Скільки людина на день потребує? Стакан молока- 200 грам? 10 000 поділити на 0,2. Це 50 000 людей "Малинівка" спроможна напоїти за добу!”

Україна крокує у напрямку Європи. І це проявляється не тільки у вільному перетині кордонів, але і в підвищених вимогах до якості сучасних товарів. Разом зі своїми партнерами Маріупольський молокозавод наближує власну продукцію до європейського рівня.

300
60
1
109
11
301
113
15
16
160
287
298
299
302
303
305
306
307
308
310
312
317
7
9
110